• İSTANBUL SENİN

Mert Şener Kimdir?

Mert Şener Kimdir ?

  • 03 Ağustos 2019 13:12
  • A
  • A

2000 Yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mert Şener , anne tarafı Trabzon, baba tarafı Kastamonulu bir ailenin evladıdır.

 

Kastamonu ve İstanbul’un Hayırsever İş adamı Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkan Vekili, İstanbul Pastacılar Odası Kurucusu ve Pastacılar Oda Başkanı Merhum Muzaffer Şener’in torundur.

 

Doğduğu günden bu yana su sporları ve motor sporlara merakıyla tanınan Şener ,2018 tarihinde yat kaptanlığı ve telsiz Operatörlüğü sınavını kazanarak 2018 yılında yat kaptanı Unvanını almıştır.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Doğa Okulları’nda başarıyla tamamlayıp Lise diplomasını aldıktan sonra Pearson ve MEB onaylı uluslararası geçerliliği olan t-MBA diplomasını da almıştır.

 

Özel bir üniversitede iktisadi ve idari bilimler fakültesinde halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünü okuyan Şener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın başarılarından dolayı kendilerine büyük ilgi duymaktadır.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yolunda İlçe teşkilatlarında, Ak Parti İl Gençlik Kollarında, sivil toplum kuruluşlarında , 2013-2016  yılları arası  Yeşilay, Kızılay ilçe yönetiminde olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşlarında görevler almıştır.

23 Haziran 2019 tarihli belediye seçimlerinde Fatih Belediyesi’nden meclis üyesi adayı olarak gösterilmiştir.

 

Siyaset hayatına aralıksız çalışan Şener ,28 Mayıs 2019 tarihinde Ak Parti İl Komisyon Üyesi olarak görevlendirilmiştir.

 

Mert Şener aynı zamanda aile şirketi olan pastanelerinin genel müdürü, İstanbul Şek. Past. Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkan danışmanlığını yapmaktadır. Orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir