• İSTANBUL SENİN

İstanbul'da bu sabah Trafik durma noktasında

Sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar yağmur nedeniyle zor anlar yaşarken, trafik de durma noktasına geldi.

  • 06 Ocak 2020 10:12
  • A
  • A

Soğuk ve yağışlı hava Türkiye’nin dört bir yanında etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Anadolu’da kendini kar şeklinde gösteren yağışlı hava İstanbul’da yağmur şeklinde etkisini gösteriyor. Meteorolojinin pazar günü İstanbul için yaptığı yağmur uyarısının ardından gece saatlerinde etkili olan yağmur şehir genelinde kendini göstermeye başladı.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 72'YE ULAŞTI 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritası verilerine göre  saat 09.15'te yoğunluk yüzde 72'ye ulaştı. Sabah saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle sürücüler yollarda zor anlar yaşadı. Yağışla birlikte uzun araç kuyrukları ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritası verilerine göre 09.15'te yoğunluk yüzde 72'ye ulaştı. Yağışın gün içerisinde etkisini arttırması bekleniyor. 

GÜN İÇİNDE ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK 

Yağmur yağışından dolayı caddeler ve yol kenarlarında su birikintileri oluştu. Belediyelere bağlı fen işleri ekipleri de yağmurun sebebiyet vereceği su baskınlarına karşı merkezi noktalarda hazır olarak beklemeye devam ediyor. Kent genelinde etkili olan yağışlı havanın ilerleyen saatlerde de etkili olacağı öğrenildi. Yetkililer ise vatandaşlara su baskını gibi olaylara karşı dikkatli olmaları gerektiğin duyurdu.