İSTANBUL'A YENİ METRO GELİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Projeler Müdürlüğü, Anadolu yakasının yeni metro hattı için düğmeye bastı.

  • 20 Mayıs 2019 10:08
  • A
  • A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistemler Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Projeler Müdürlüğü, Ümraniye ile Sancaktepe’den geçen Hastane – İmes Metro Hattı için start verdi.

Ümraniye ve Sancaktepe ilçe sınırları içinde kalan Hastane ve İMES İstasyonları arasında, toplam 3 istasyondan meydana gelen Sarıgazi - Türkiş Blokları Metro Hattı 900 milyon liraya mal olacak.

İstanbul Anadolu yakası Yenidoğan – Sarıgazi - Hastane Metro hattının uzatması olacak olan yeni hat, bahsedilen hattın son istasyonu olan Hastane İstasyonu sonrasında başlayıp ihale kapsamında kesin projeleri hazırlanacak olan ara iki istasyonu takiben iş kapsamının son istasyonu olan İMES’te tamamlanacak. 5.1 kilometre uzunluğa sahip olan yeni metro hattı, ulaşım planlarına işlendiği şekilde, yapım aşamasında olan Dudullu Bostancı Metro Hattı’nın Türkiş Blokları İstasyonu ile entegre sağlamak yerine, proje çalışmaları kapsamında yapılan güzergah revizyonu ile bir istasyon daha kuzeyde kalan İMES istasyonu ile entegrasyonu sağlayacak