• İSTANBUL SENİN

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • 02 Eylül 2019 14:30
  • A
  • A

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamarından satır başları şöyle;

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili 'Bizim de yapacaklarımız var' sözlerine İmamoğlu 'Ben ima uzmanı değilim. Ne yapacak bilemem. İşe alacaksa buyursun alsın, mutlu olurum' dedi.

İmamoğlu'ndan Türk ve Mızraklı ile bir araya geldiğinde sarf ettiği 'Aynı yerdeyiz' sözlerine açıklama

O vatandaşlarımız başvurularını yaptılar. Engel yok diyen YSK. Bir suçu varsa neden dışarıda? Diyarbakır benim, İstanbul benim, her yurttaşın olduğu gibi hepsi bizim. Aynı yerdeyiz, aynı gemideyiz. Yapılan iş yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin ki birilerinin eline fırsat geçmesin.

Diyarbakır ziyaretinde Atatürk portresi hediye etmesi

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladık bir gün önce. Mustafa Kemal Atatürk bu yurdun bize kazandırılmasının öncüsü. Sadece belediye başkanlığımda değil öncesinde de bunu hissettim. Daha önce birileri hediye etmediyse onun sorunu ama ben gittiğim yere bu ve bunun gibi simgesel hediyeler götüren biriyim. 82 milyon insanın bir değeri önderi olarak bütün Türkiye'nin topyekûn mücadele vermiş bir milletin öncüsü olarak o fotoğrafı Diyarbakır'da paylaştım.

Makam odamdaki tablonun benzerini paylaşmak istedim. Gayette memnun oldular. Gittiğim her yere de götürmeye gayret edeceğim