• İSTANBUL SENİN

İBB Şehir Tiyatroları yeni sezonu açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni sezonu 5 Ekim'de açıyor.

  • 19 Eylül 2019 13:44
  • A
  • A

İBB Kültür Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında yeni sezona ilişkin detaylar aktarıldı. İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı, konuşmasında yeni sezon repertuvarının çok hızlı planlandığı ancak zaman içerisinde eklemelerin de olacağını söyledi.Muratlı, Şehir Tiyatroları Yönetim Kurulu'nda yer alacak iki oyuncunun, oyuncuların seçimiyle belli olacağını duyurdu. Bunun için hukuki ve bürokratik işlemlerin hızla yapılacağını ifade eden Muratlı, "65 yaş üstü izleyiciler için tüm oyunlarda iki günlük satış süresinde ilk iki sıranın rezerve edilecek" dedi.

İSRAFLA MÜCADELE TİYATRODA DA SÜRÜYOR

Yeni sezon repertuarında geçen sene yer alan bazı oyunların bu yıl repertuarda yer almaması üzerine bir soruya ilişkin Muratlı, "İsrafla mücadele burada da sürüyor. Proje bazlı oyunların çok fazla yer teşkil ettiğini ve bu projelerin büyük maliyete sahip olduğunu gördük. O yüzden şehir tiyatrosu oyuncularına yer açmak için proje bazlı oyunları en aza indirmeyi planladık" dedi.

ŞEHİR TİYATROLARI'NDAN ATILAN OYUNCULAR

Şehir Tiyatroları bünyesinden atılan sanatçılara ilişkin olarak ise Muratlı, "Şehir tiyatrolarından ayrılan sanatçıları üzüntüyle izledik. Hukukun üstünlüğü bizim için çok önemli. Sanatçılarımızın hakları korunacak" dedi.